Umówmy się – poranek idealny nie istnieje (a szczególnie ten poniedziałkowy), ale możemy robić wszystko, by poranne rytuały sprawiły,że zaczniemy dzień przyjemniej i z lepszym nastawieniem. A dobre nastawienie to dobry humor, pozytywna energia, motywacja do pracy i rodzinnych obowiązków. Jak dobrze zacząć dzień? We własnym tempie! Rób to, co lubisz i zwolnij o poranku, gdyż w ciągu dnia będziesz jeszcze mieć jeszcze wiele okazji, by się rozpędzić!

Ja ciszę poranków uwielbiam. Cieszy mnie myśl o dobrym śniadaniu, muzyce słuchanej w samochodzie i fajnym kosmetyku, który użyję przy malowaniu. Wszystko, co nas cieszy i dobrze nastraja jest rano zbawienne. Bez względu na porę roku i pogodę.

Jak dobrze zacząć dzień?

  • bez pośpiechu
  • wysypiaj się!
  • planuj!
  • jedz śniadanie!
  • myśl pozytywnie!
  • miej swój własny codzienny rytuał

jak dobrze zacząć dzień

Bez pośpiechu!

Wstajesz rano i nie masz na nic czasu? W jednej dłoni kawa, a w drugiej żelazko? Nie wiesz za co masz się najpierw zabrać, bo już dawno jesteś spóźniony? Koniec z porannym pośpiechem! Tylko równowaga o poranku przyniesie Ci lepszy dzień. To łatwiejsze niż myślisz – wstawaj 15 min wcześniej! To tylko 15 minut, a w tym czasie spokojnie wypijesz kawę, zrobisz makijaż i zjesz śniadanie. Jest tylko jeden warunek – wstawaj wraz z pierwszym alarmem budzika. Nie nastawiaj drzemek, gdyż one są przepustką do chaotycznych poranków i ciągłych spóźnień. Masz z tym problem? Nastaw budzik w telefonie i połóż go w najodleglejszym zakątku Twojej sypialni. I gotowe!

jak dobrze zacząć dzień

Wysypiaj się!

Jak dobrze zacząć dzień? Na pewno dobrym i odpowiednio długim snem, który odwdzięczy się w trakcie całego dnia. Wyśpisz się i nie nastawisz w telefonie kolejnej drzemki. Będziesz bardziej efektywny w pracy. Przybędzie Ci energii, dobrego nastawienia, poczujesz,że możesz więcej! Śpij tyle, ile Ci potrzeba. Ja muszę przespać minimum 7 godzin, by czuć się dobrze.

Planuj!

Dla swojego porannego komfortu zaplanuj wieczorem wszystko,co tylko się da.

  • W co się ubrać? Naszykuj sobie ubrania do pracy, wyprasuj je. Rano nie musisz myśleć przed otwartą szafą i dziwić się,że wszystko jest w praniu!
  • Co zjeść? Zaplanuj proste do wykonania śniadanie oraz posiłek do pracy
  • Przygotuj swoje otoczenie – pozmywaj po kolacji,by rano nie przywitać dnia z górą brudnych naczyń ;), naszykuj filiżanki na kawę/ herbatę, ogarnij dom po całym dniu.
  • Przemyśl rozkład nadchodzącego dnia, dobrze rozplanuj swoje obowiązki

Planowanie daje poczucie harmonii i bezpieczeństwa o poranku. Daje spokój i pozbawia stresu, że należy jeszcze zrobić coś na ostatnią chwilę. Zmniejsza też ryzyko podejmowania złych decyzji na przykład tych żywieniowych, gdyż nie łapiemy za wszystko co nam się nawinie w lodówce, tylko jemy w pełni świadomie i jeszcze czerpiemy z tego radość!

jak dobrze zacząć dzień

Jedz śniadanie!

Udany dzień = zdrowe śniadanie. Nie ma siły, by było inaczej. Tylko dobry poranny posiłek gwarantuje siłę, energię i motywację. Nie mówię tu o czymś wyszukanym. Wystarczy przygotowana dzień wcześniej nocna owsianka, jogurt, płatki z mlekiem lub też sałatka owocowa. Śniadanie to nie tylko nasycenie głodu,ale również chwila dla Ciebie. Śniadanie, kawa lub ulubiona herbata i Twoje myśli. To tylko Twój czas! Być może jedyny w całym szalonym dniu, więc pomyśl, czy warto?

Dobre myśli

Jak dobrze zacząć dzień? Na pewno z dobrą myślą, z wiarą, że podołam, że uda mi się i że mam siłę. Dobre nastawienie daje naszej podświadomości sygnał, że rzeczywiście tak jest.

jak dobrze zacząć dzień

 Miej własne rytuały!

W osobistych rytuałach jest coś magicznego. Uwielbiam je i lubię podglądać czyjeś przyzwyczajenia. Pijesz wodę z cytryną o poranku? Świetnie! Lubisz słuchać muzyki? Włącz swój ulubiony utwór. Jesteś fanem sportu? Może 10 minutowa sesja jogi postawi Cię na nogi? Ustal swój przyjemny poranny rytuał. Zobaczysz,że uwolni on hormony szczęścia, które będą dobrą bazą na cały dzień. I pamiętaj,że rytuał to nie kwestia czasu, tylko drobnej codziennej motywującej przyjemności dla Twojego dobra.

A jaki jest Wasz przepis na udany poranek?