Makijaż naturalny, czyli kosmetyki mineralne i ekologiczne na co dzień to wyzwanie. Wyzwanie, które polega na wielomiesięcznym szukaniu i metodzie ‚prób i błędów’. Mimo, że dostępność kosmetyków mineralnych i ekologicznych do makijażu jest coraz większa, to często ich cena nie pozwala na swobodne znalezienie swoich ulubieńców. A przecież makijaż naturalny to same zalety – dobro dla naszej urody i dla planety, ale jest jeden warunek – musi on być perfekcyjnie dostosowany do rodzaju naszej skóry.

Tak też jest i ze mną. Szukam, próbuję, lubię lub nie. Dlatego też chciałabym Wam pokazać kosmetyki mineralne i ekologiczne z których korzystam w makijażu naturalnym na co dzień lub też takie, które nie przypadły mi do gustu i używam ich sporadycznie.

naturalny makijaż kosmetyki mineralne

Makijaż naturalny – podkłady i pudry

Podkład mineralny Annabelle Minerals / wersja matująca / kolor Golden Fairest

Najtrudniej znaleźć dobry naturalny podkład. Bardzo chciałam wypróbować kosmetyki mineralne, dlatego też w mojej kosmetyczce znalazł się podkład mineralny Annabelle Minerals w wersji matującej. Kolor dobrałam w internecie i jest idealny – Golden Fairest. To odcień odpowiadający Revlon CS Buff czy też Mac NC15. Pięknie stapia się ze skórą, nie ciemnieje i wygląda bardzo naturalnie. Jest jednak kilka minusów, które sprawiają, że zawiodłam się na tym produkcie. Na pewno nie jest to kosmetyk do pracy – podkład na cerze mieszanej utrzymuje się krótko, nie matuje wystarczająco, tracąc trwałość dodatkowo rozpuszcza się i tworzy brzydkie ślady / smugi po okularach na nosie. Podkład wobec tego jest moim kosmetykiem weekendowym. Na co dzień nadal króluje długotrwały i niestety nienaturalny Mac ProLongwear, ale szukam dalej 🙂

naturalny makijaż kosmetyki mineralne

Puder bambusowy Ecocera / krzemionka / mikrosfery silikonowe

Puder bambusowy był moim odkryciem w okresie letnim i swoistym potwierdzeniem, że makijaż naturalny ma sens. Nakładam go na podkład Beauty Blenderem i uzyskuję naturalniejszy efekt niż pędzlem. Produkt ten dobrze matuje i przedłuża trwałość makijażu. Chcąc jednak osłabić nieco jego matujące właściwości i poszerzyć jego działanie zrobiłam swoją mieszankę, z której jestem aktualnie bardzo bardzo zadowolona. Dokupiłam krzemionkę spherica (2g) oraz mikrosfery silikonowe (2g) i zmieszałam je z pudrem bambusowym. Efekt? Puder o właściwościach bardziej wygładzających, zmiękczających rysy twarzy. Stosuję go codziennie, gdyż to wykończenie bardzo mi odpowiada.

makijaż naturalny brązery

Cienie mineralne i ekologiczne

Cienie mineralne Annabelle minerals

Zamówiłam trzy próbki cieni mineralnych z Annabelle Minerals, by sprawdzić ich trwałość i pigmentację na moich powiekach. Bardzo je polubiłam! Posiadają piękne kolory, nałożone na bazę utrzymują się cały dzień i posiadają piękne kolory. Jednak należy bardzo uważać i nakładać je na mokro (co dodatkowo intensyfikuje ich kolor), bo jak to sypkie cienie… mogą szybko znaleźć się nie na powiece, a pod nią 🙂

Moje kolory to (od prawej i z góry): Nougat, Chocolate, Lavender. Próbki mają dość pokaźną pojemność, a cienie są bardzo wydajne.

Ekologiczny cień do powiek Couleur Caramel (Ecocert) nr 144

Perłowy cień Couleur Caramel nr 144, z którego jestem bardzo zadowolona. Służy mi do przyciemniania zewnętrznej powieki. Jest to neutralny (nawet w kierunku ciepłego!) odcień brązu. Na stronie producenta nazwany jest chłodnym, jednak na żywo absolutnie chłodnym nie jest! Produkt jest bardzo dobrze napigmentowany, trwały. Ładnie się go nakłada i nie robi plam. I co najważniejsze nie zlewa się z innymi kolorami na powiece.

naturalny makijaż puder bambusowy

Brązery i róże

Mozaika Couleur Caramel (Ecocert)

Pięknie ocieplająca karnację mozaika brązująca. Produkt nie robi plam, pięknie się rozciera, tworzy naturalny efekt. Kolor idealny dla blondynek i bladolicych 🙂 Jest bardzo, bardzo wydajny i posiada piękne eko opakowanie. Stosuję mozaikę jako brązer do ocieplania twarzy.

Róż mineralny Annabelle Minerals Sunrise

Piękny mineralny róż w kolorze zgaszonego brzoskwiniowego różu. Jest długotrwały. Ładnie wygładza policzki. Z uwagi na jego brzoskwiniowy kolor stosuję go czasem jako brązer.

makijaż naturalny

Maskary są niestety słabą strona tego zestawienia.

A jak wygląda Wasza przygoda z makijażem naturalnym?