Peelingi do twarzy godne polecenia i  z dobrym składem – przegląd

Peelingi do twarzy z dobrym składem – kiedyś nieosiągalne, teraz wyrastają jak grzyby po deszczu, co mnie ogromnie cieszy. W związku z ukazaniem się wpisu o metodach peelingowania twarzy pomyślałam, że kolejny – tym razem bardziej praktyczny – o tej tematyce również się przyda! Zestawienie peelingów do twarzy na każdą kieszeń i dla każdej skóry. Zapraszam wszystkie miłośniczki naturalnego złuszczania na wpis z gatunku tych „co warto kupić?”

I. Peelingi z drobinkami (mechaniczne)

peelingi do twarzy z dobrym składem

Nawilżające

Peelingi nawilżające, które zawierają mikrogranulki oraz składniki nawilżające. Cera nie jest ściągnięta, ale dobrze oczyszczona i wygładzona.

peelingi do twarzy

Oczyszczające

Produkty, które działają skuteczniej i zawierają naturalne składniki roślinne hamujące wydzielanie sebum.

peelingi do twarzy

Delikatne

Delikatne (z mikrodrobinkami), ale nie enzymatyczne peelingi, które wygładzają cerę i nie powodują podrażnień oraz wysuszenia skóry.

peelingi do twarzy

Orientalne i inne godne polecenia

Peelingi o ciekawych składach oraz takie z orientalnymi składnikami cenionymi od dawna w innych kulturach.

II. Peelingi enzymatyczne

Bezdrobinkowe peelingi z enzymami roślinnymi, które działają oczyszczająco. Usuwają martwy naskórek i zanieczyszczenia w bardziej delikatny sposób. Nie powodują uszkodzeń mechanicznych skóry, wygładzają i wyrównują koloryt cery.

peelingi do twarzy


Który peeling najchętniej przygarnęłybyście? A może miałyście okazję już któryś stosować? Znacie inne peelingi do twarzy z dobrym składem godne polecenia?