Jako, że uwielbiam prozdrowotne nowości, to na pewien czas ziemia okrzemkowa zastąpi mi regularne poranne picie wody z cytryną. Jakiś czas temu zrobiło się o niej głośno wśród moich znajomych, więc uznałam ten fakt jako zielone światło i zgłębiłam temat. Tak bardzo przekonały mnie jej dobroczynne właściwości, że postanowiłam spróbować.

diatomit

Ziemię okrzemkową piję już od 2 tygodni. Wszystkie moje spostrzeżenia, odczucia oraz co najważniejsze – efekty po paru miesiącach chcę umieścić w odrębnym wpisie, dokładnie po 3 miesięcznej kuracji codziennego spożywania diatomitu.

Jaki jest plan? Pojawią się jeszcze dwa wpisy. Kolejny z aktualizacją mojego samopoczucia w grudniu, a ostatni z podsumowaniem „kuracji” i moją ostateczną opinią.

ziemia okrzekmowa

Ziemia okrzemkowa – co to jest?

Ziemia okrzemkowa, inaczej diatomit, to naturalnie utworzone osadowe skały składające się z okrzemek – pancerzyków jednokomórkowych glonów słodkowodnych. To produkt 100% naturalny składający się w 85% z krzemionki, która jest ważnym elementem budującym nasz układ kostny, tkanki chrzęstne oraz układ krwionośny. Ziemia okrzemkowa działa przede wszystkim jak naturalny detoks. Ujemnie naładowane pancerzyki okrzemek przyciągają dodatnio naładowane bakterie, grzyby, wirusy i metale ciężkie. Wiążą je i zamykają w cylindrycznej strukturze pancerzyków, następnie są usuwane z organizmu.

Jaką ma postać?

To lekki, bardzo pylący proszek w swojej konsystencji bardzo podobny do białej glinki. Rozpuszczony w wodzie tworzy zawiesinę neutralną w smaku.

Dlaczego ziemia okrzemkowa?

Diatomit zawiera związki łatwo przyswajalnego dla naszego organizmu krzemu. Jest zatem naturalnym środkiem detoksykującym, poprawiającym samopoczucie, łagodzącym problemy trawienne, poprawiającym kondycję włosów i paznokci. Jest świetnym dodatkiem do past do zębów oraz domowych maseczek (wykazuje działanie peelingujące)

Korzyści dla zdrowia i urody

 • niweluje problemy trawienne – eliminuje złogi na jelitach, poprawia ich pracę, wydala toksyny
 • wzmacnia naczynia krwionośne i zmniejsza ryzyko osteoporozy,
 • wpływa na układ kostny,
 • reguluje ciśnienie krwi, zmniejsza poziom cholesterolu,
 • poprawia stan skóry, łagodzi alergie (można ją stosować w formie maseczki),
 • poprawia kondycję włosów, paznokci,
 • polepsza stan zębów, zapobiega próchnicy,
 • zwiększa wydajność narządów wewnętrznych,
 • wspomaga wchłanianie witamin,
 • zwiększa witalność organizmu

O czym należy pamiętać?

 • ziemia okrzemkowa musi posiadać atest spożywczy
 • diatomit pijemy rozpuszczony w szklance wody. W czasie kuracji co tydzień zwiększamy jego dawkę (zgodnie z instrukcją na opakowaniu) , ale też w trakcie stosowania słuchamy naszego organizmu (jeśli zajdzie taka potrzeba- zmniejszamy).
 • w trakcji kuracji należy liczyć się z objawami detoksykacji organizmu (mogą się pojawić,ale nie muszą): objawy grypopodobne, bóle głowy, wysyp na skórze

ziemia okrzemkowa

Po co mi diatomit?

Poza tym,że lubię naturalne nowości 🙂 to moim celem jest oczyszczenie organizmu na wiosnę. Chciałabym zwiększyć swoją odporność, gdyż borykam się z powracającym zapalenie zatok. Liczę na dobroczynne efekty w poprawie stanu mojej skóry, włosów, paznokci oraz zębów. Używam diatomitu firmy Perma-Guard. Kupiłam w internecie opakowanie 500g za ok.33zł.

Po dwóch tygodniach kuracji mam już pierwsze spostrzeżenia, ale zachowam je do kolejnego wpisu,by dać Wam ich pełen obraz. Już sama nie mogę doczekać się podsumowania, które napiszę dla Was za kilka miesięcy 🙂

Napiszcie, czy słyszeliście o ziemi okrzemkowej, czy ją stosowaliście i jaka jest Wasza opinie na jej temat?


Zapraszam na podsumowanie mojej kuracji ziemią okrzemkową: